Vytisknout

Aktuality

 

21.10.2020 - Doplněn popis problémů s vodotěsností krabice pro elektroniku.  

21.10.2020 - Doplněn popis problémů s nízkou stabilitou nosné konstrukce a způsob řešení. 

3.8.2020 - Doplněny fotky hotové elektroniky uvnitř vodotěsné krabice a na těle pozicionéru.

14.8.2020

Vytvořil jsem pro vás diskuzní fórum o satelitním příjmu. Je tam víc prostoru, než jen komentáře na mých webovkách. Jsem zvědav, jestli se ujme.

29.7.2020 - V horizontálním menu přídán odkaz na moje webové stránky o parabole Laminas 2700

3.6.2020 - Zveřejnění zdrojového kódu prvního testovacího programu

V menu "Ke stažení" najdete první testovací verzi programu pro ověření funkčnosti navrženého zařízení.  

23.5.2020 -  Softwarové vybavení

Začal jsem s návrhem prvního testovacího programu. Používám webový server node.js a k ovládání je tak využitý běžný webový prohlížeč, podporující javascript. Bohužel se brzy ukázalo, že IE11 s touto technologií nedrží krok. Přešel jsem na prohlížeč Chrome a s jeho pomocí testuji první softwarové pokusy.

20.5.2020 - Úvaha o možném použití tohoto HW pro pozicionér se dvěma táhlovými motory
20.5.2020 - Návrh plošného spoje, praktické provedení HW

14.5.2020 - Nosná konstrukce

Popis stožáru, na který pozicionér EGIS umístím. Konstrukce je experimentální a teprve čas ukáže, jestli odolá nepříznivým povětrnostním vlivům, zejména náporu větru. Na pozicionér totiž hodlám připevnit polskou anténu Laminas 2700. Podle technických údajů v dokumentaci by to měl Egis zvládnout. 

6.5.2020 - Návrh HW řešení, schéma HW

Zveřejnil jsem můj návrh technického řešení nové řídící jednotky. Využití počítače Raspberry Pi 3 se zdá být ekonomicky přijatelné. Doplňující rozhraní je jednoduché a vyrobitelné v domácích podmínkách. Třeba se to někomu stane inspirací. 

14.4.2020 - Založení těchto stránek.

Důvodem byl pokus shromáždit na jednom místě relevantní technické údaje o natáčecím zařízení EGIS. Egis je na jednu stranu považovaný za jakýsi "zlatý grál" pozicionérů, což dokazují inzeráty lidí, kteří se dodnes pokoušejí o jeho zakoupení. Na druhou stranu je pravdou, že toto zařízení s ubíhajícími roky značně morálně zastaralo a jeho použitelnost v původním provedení je diplomaticky řečeno diskutabilní. O praktickém použití z pohledu zapojení, zprovoznění a umístění jsem na netu moc opravdu technicky hodnotných informací nenašel. Když jsem se stal majitelem pozicionéru EGIS, brzy se ukázalo, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. A tak se začal odvíjet příběh, který nadšence v oboru třeba osloví. A proto jsem se rozhodl k jeho zveřejnění.

Zobrazení: 1528